דלית - שיטת גרינברג

יצירת קשר מהיר

השאירו את הפרטים שלכם ואחזור אליכם במהרה
שם
טלפון
אימייל
דלית גרוסנגר

דלית גרוסינגר

חיבור לגוף

נולדנו מחוברים
מהו חיבור לגוף? התבוננו בתינוקות. תינוק לא מבדיל בין מי שהוא לבין גופו. הוא זה הגוף. יחידה אחת. שימחה של תינוק ניכרת בגופו. רואים את השמחה בתנועה שלו, בעיניו, שומעים אותה בקולו, במצב רוחו. אין הפרדה בינו לבין הגוף. הוא לא ינסה להראות שמח כשהוא עצוב. כשתינוק עייף, העייפות ניכרת בגופו, בחשיבה שלו, בתנועה שלו, באווירה שמקרין סביבו. בין אם הוא עצבני וחסר שקט בזמן עייפות, ובין אם הוא "מוריד הילוך" ונעשה יותר איטי.

חיבור לגוף אומר שאין הפרדה בין חלקים שונים שלנו. החוויה שלנו באותו הרגע מתבטאת בכל פן שלנו, והיא אחת.
כאשר אנחנו מאוכזבים נבטא זאת בכל רמה – המבט שלנו יבטא אכזבה, התנועה שלנו תהיה התנועה האופיינית לזמן של אכזבה, אזורים מסוימים בגוף יהיו מכווצים יותר , אחרים חלשים יותר, מצב הרוח שלנו גם כן יבטא את האכזבה, צורת החשיבה שלנו תהיה אופיינית לזמן אכזבה. כל מי שאנחנו יבטא אכזבה.

מתי נפגע החיבור לגוף?
במצבים רבים אנחנו מתנתקים מהגוף (מחווית הגוף) ופועלים מהראש.
הכוונה למצב בו פועלים מתוך דעה שכך צריך.. ולא מתוך החוויה בגוף
פועלים מתוך אמונה                              ולא מתוך החוויה בגוף
פועלים מתוך התנגדות                           ולא....     
פועלים מתוך התעלמות....
פועלים מתוך התכנסות.....

דוגמא:
אתה נכנס למסיבה. ההיא שם בקצה מאוד מוצאת חן בעיניך. אתה נבוך. אתה חושב שלא הולך לך עם בנות. אתה מת לגשת. אבל נתקע במקום. הרגלים שלך לא זזות. משכנע את עצמך שאתה רגוע, למרות שאתה מת מפחד. ניגש אליה קפוא, לחוץ, הלשון נדבקת לחיך והמילים לא יוצאות....ועכשיו כל מה שתרצה הוא לברוח, אבל נשאר קפוא....
האם היא תפגוש את מי שאתה באמת?
מה באמת קרה? התרגשת ופחדת. התרגשות ופחד הן חוויות עוצמתיות. במקום להסכים לפחד, ניסית ל"שלוט" בו, להפחית את עוצמתו: במאמץ פיזי רב ניסית להיות רגוע, וכך נכנסת לקיפאון....
אילו היית מחובר לגוף, היית חווה את הפחד, גם אם מדובר היה בפיק ברכיים וגמגום. היית אותנטי, אולי אף יכול לצחוק יחד איתה על תגובתך הנרגשת. בכך היה מתאפשר חיבור מאוד אישי, משום שלא היה ניסיון לשלוט על משהו, ולהפגין משהו אחר מהחוויה האמיתית באותה סיטואציה.


מה המחיר? רב!
הבחור שלנו יכול היה להפסיד קשר זוגי. או ליצור קשר עם קשיים בזוגיות. כשיהיה מחובר לגוף יהיה לו את החופש להיות מי שהוא.
כשאנחנו לא מחוברים לגוף, לא נשים לב שהזוגיות לא מתאימה לנו, שעבודה שוחקת למרות שהיא נחשקת, שהאוכל המסוים מזיק לנו, שכאבים קשורים ללחץ, שהעייפות קשורה לדאגה וכו'.

מה נרוויח מחיבור לגוף?

חיבור לגוף אומר שאנחנו  מזהים סיטואציות כפי שהן במציאות, בחדות, בבהירות. מזהים מה טוב לנו ומה מזיק לנו. מזהים מה אנחנו באמת רוצים. שאנחנו מונעים מהכוונות שלנו ולא מדברים אחרים, שיש לנו יותר כוח, שאנחנו מתמודדים יותר טוב עם אנשים, שאנחנו יודעים להתמודד עם כאב, ויודעים להתמודד עם פחד....

תהליך בשיטת גרינברג מבוסס בעיקר על החיבור לגוף. לומדים לשים לב לגוף, באופן שמאפשר לנו לזהות איך ואיפה אנחנו בורחים מהתמודדות. מה אנחנו עושים במקום להתמודד, איך להפסיק את המעקפים האלו, ולמצוא בנו כוח ותעוזה להתקדם בדרך שבה בחרנו.
כשנעשה זאת נמצא שיש בנו יותר חיות, ומרחב אפשרויות גדול יותר.

שאל את עצמך: כיצד גופך מגיב כשאתה מתווכח?
נפנה לרגע את הזרקור לחייך האישיים. הזכר בסיטואציה האחרונה שבה כעסת על מישהו או רבת עם מישהו. בדרך כלל עיקר תשומת הלב שלך מופנית למה שנאמר, למה שנעשה, רצים המון משפטים בראש, אמרת
הרבה מידי דברים, או מעט מידי וכדומה. הפעם אני מציעה שתפנה את תשומת ליבך לגופך: איך זזת באותה סיטואציה? מה עשית עם הידיים, למשל? לאן הבטת? איך נשמת? איזה אזור בגוף כיווצת (כתפיים, מפרקי לסתות, עורף, בטן...)? 
אם היית מתנהל אחרת. אילו זזת אחרת, נשמת אחרת, לא כיווצת את אותם אזורים, הבטת אחרת – האם רמת הכעס שלך הייתה שונה? האם הזמן שעבר עד שנרגעת היה משתנה? האם דבריך היו נאמרים אחרת? האם מהלך הריב היה משתנה?
שווה בדיקה...


אתה מוזמן ליצור עימי קשר וללמוד כיצד החיבור לגוף שלך יכול לחולל שינוי בחיים שלך

צור קשר מהיר

שם
טלפון
מייל

 

פגישת היכרות

פגישת הכרות בחצי מחיר (125 שח) לפונים דרך האתר

שאל שאלה

אשמח לענות על שאלות

לקביעת פגישה לתחילת תהליך

050-8499011

קני סנטר החרש 16, נס ציונה

קביעת פגישה